Виявлення антрахінону в зеленому чаї

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області доводить до відома, що згідно інформаційного повідомлення системи RASFF від 29.12.2018 № 602-111-16/20368 у зв’зку з виявленням антрахінону (anthraquinone)в зеленому чаї, що експортується із китайської Народної Республіки через Королівство Нідерланди (імпортер – Heushen & Schrouff, Oriental Foods Trading B.V.)) до окремих держав –члени Європейського Союзу та до України.

Згідно статті 20 Закону України « Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Антрахінон – жовта або сіра кристалічна речовина, розчиняється в нітробензолі. Приміняється як барвник, в медицині як речовина послаблюючої дії шлунково кишкового тракту.

В разі виявлення вищезазначеної продукції просимо негайно повідомляти Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за тел.. 0516221453, 0979406433.

Поширити в соціальних мережах: