Експериментально-дослідницька діяльність як чинник пізнавального розвитку дошкільнят

Формування у дошкільнят природо – екологічної культури та екологічної свідомості – одне з найголовніших завдань сьогодення. Дошкільний заклад – ось де розпочинаєтьсявиховання в дитиніінтересу до навколишньогосвіту. Для розвиткупізнавальноїактивностідітей ми часто звертаємось до пошуково- дослідницькоїдіяльності. Пошуково-дослідницькадіяльність з дітьми – цеособливий і дуженепростий вид діяльності. Самевіндаєдітямможливістьспілкуватися з однолітками, з дорослими, здійснювати з об’єктамирізноманітніперетворення, виявлятиїхніістотнізв’язки з явищамиприроди, з життєдіяльністюлюдини, вчитьаналізувати й самостійноробитивисновки. Пошуково-дослідницькадіяльність є потужнимзасобомінтелектуальногорозвиткудітей та формування у них основ цілісногосвітогляду. Маляталюблятьдосліджувати і пізнаватидовкілля, так вони набираютьсяжиттєвогодосвіду.

Згіднорічного плану роботиДНЗ № 2 в листопаді пройшов семінар  «Дитячі дослідження – шлях до дослідницького навчання», який провела вихователь-методист Бенько Л.В.Метою семінару було особистісне та професійне зростання педагогічних працівників, розкриття потенційних можливостей кожного педагога у командній співпраці; поглиблення педагогічних знань, формування професійної компетентності вихователів з даної теми.  На семінарі були розглянуті питання організації пошуково-дослідницької діяльності в ДНЗ, зокрема актуальність та значимість пошуково-дослідницької діяльності для пізнавального розвитку дошкільників, структура проведення дослідів.  Після семінару в нашому садочку організовано перегляд відкритих занять, з метою формування життєвої компетентності дітей, де малята проводили досліди в різних сферах життєдіяльності.

Здійснюючипошуково-дослідницьку роботу по ознайомленнюдітей з властивостямиповітря, виховательсередньоїгрупи Шпак М.М.. провела цікавезаняття «Повітря та йоговластивості», метою якогобулодатидітямпочатковізнання про повітря. Серіюдослідів з повітрямпідсумувалавалеологічноспрямованоюбесідою з дітьми про нерозривнізв’язкиміжорганізмомлюдини і навколишнімсередовищем.

ВиховательТкачук В.В. з дітьми старшоїгрупи провела відкрите-заняття «Чарівні краплинки», ознайомлюючималюків з властивостями води, яке дало поштовх маленьким дослідникам до самостійнихроздумів, міркувань, висловлювань.

В результаті дослідницької діяльності у дітей формуються елементарні навички пошукової роботи, посилюється інтерес до живої і неживої природи, активізується самостійна пошукова діяльність.
Своє завдання вихователі бачать в тому, щоб у спілкуванні з природою гартувати малят, комфортно для них вирішувати різноманітні освітні завдання, плекати високу духовність, моральні почуття, патріотизм.
Бо на своїйземлі й посадженевласноруч деревце – найгарніше, і протоптана своїми ногами стежина – найкраща, і вода в криниці – найсмачніша у світі.

Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ №2,м.Снігурівка

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що відповідно до виконання програми боротьби зі сказом на території України в 2018 році з 01.12.2018 року на території Миколаївської області планується проведення пероральної вакцинації тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною проти сказу з літаків.

Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини для підтвердження, що ці засоби повітряного транспорту слідують заздалегідь встановленим лініям і документування того, що на даній лінії було викладено запланована кількість доз.

Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS. Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/км².

Розповсюдження вакцини здійснюватиметься за таким принципом:

– обробляється весь ареал, за винятком населених пунктів і великих водних просторів із врахуванням ареалу проживання лисиць;

– принади розкладаються рівномірно в межах визначеної території.

Приманка безпечна для людей і тварин має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Для імунізації використовується високоімунна антирабічна вакцина Орісвак, виробник ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари).  Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.

Прохання до мешканців області з порозумінням відноситись до даного заходу та при виявленні приманок — не брати їх руками, не переносити та не руйнувати. Особливе прохання  застерегти своїх дітей, щоб при знайденні приманок з вакциною не грались нею, а тим більше не пробували її розламати.