Про виявлення перевищення вмісту барвника Е 151 (Діамантовий чорний) в жувальній гумці зі смаком коли

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області доводить до відома, що згідно інформаційного повідомлення системи RASFF від 19.12.2018 року №602-111-16/19903 у зв’язку з виявленням перевищення вмісту барвника Е 151 (Діамантовий чорний) в жувальній гумці зі смаком коли, що експортується із Ісламської Республіки Пакистан через Литовську Республіку (імпортер UAB Profisa) до окремих держав – членів Європейського Союзу та до України.

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган при виявленні невідповідності та вжиті заходи.

Діамантовий чорний (Чорний блискучий PN ) – синонімічне позначення харчової добавки Е-151 відноситься до групи барвників, отриманих з сировини штучного походження. У натуральному вигляді Е151 являє собою порошок або гранули чорного кольору, добре розчиняється в усіх рідинах крім масел.

Вплив на організм людини: допустима доза застосування Е151 на 1 кг маси тіла в день не повинна перевищувати 1 мг. Е-151 протипоказана людям, які страждають на астму, риніт, кропив`янку. У великих кількостях Чорний блискучий PN здатний викликати захворювання шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції, саркому. Не рекомендується для споживання дітьми.

В разі виявлення вищезазначеної продукції просимо негайно повідомляти Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за тел. 05162 2 14 53, 0979406433.

Поширити в соціальних мережах: