Правила безпеки під час новорічних канікул

Незважаючи на всю красу зимового пейзажу, зима залишається найбільш небезпечною порою року у зв’язку з морозами, різкими перепадами температури, сніговими заметами, ожеледицею.

Але зима – це й радість новорічних свят, ялинка, подарунки, зустрічі з близькими людьми, катання на санчатах, гра в сніжки…

Щоб випадкові негаразди не зіпсували вам свята через необережність або незнання, дослухайтесь корисних порад і це допоможе всім безпечно провести новорічні та різдвяні свята.

Зважаючи на те, що зазвичай під час новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, необхідно дотримуатись певних правил пожежної безпеки:

–  ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, у посудині з піском;

–  застосовувати електричні гірлянди тільки заводського виготовлення;

не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими іграшками, ватою та марлею, бо вони також можуть легко спалахнути;

– у жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у місцях, у яких їх легко зможе знайти дитина. Ніколи не дозволяйте малюкам бавитися з такими іграшками, бо це може коштувати їм здоров’я чи навіть життя!

при перших ознаках пожежі – не панікуйте. Насамперед визначте, що саме горить. Якщо це гірлянда – негайно вимкніть її з розетки. Палаючу ялинку необхідно залити водою або накрити змоченою у воді ковдрою;

– при виникненні пожежі необхідно негайно телефонувати до служби порятунку «101».

   

Снігурівка знаходиться на березі річки і одна з небезпек взимку – це тонкий лід. Із-за нестійкої мінливої погоди він може підвести восени, взимку і навесні. Крім того, дорослим мешканцям міста та дітям відомо про незамерзаючі джерела, які впадають в Інгулець. Місця, де струмки зустрічаються з річкою, зовсім не замерзають, а лід на декілька метрів навкруги тонкий та небезпечний.

Шановні батьки, щоб не трапилось біди на льоду, не дозволяйте дітям самим виходити на лід. А якщо ви маєте намір разом з дітьми піти взимку на річку або ставок, то пам’ятайте, що безпечним для одного пішохода вважається лід не менше 7 см. товщиною,  для влаштування катка – не менше 10-12 см. (масове катання – 25 см.). Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2-3 рази в одне і теж місце) якнайдалі від себе.

Якщо ж ви все таки опинились в крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні. Намагайтесь без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідки прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки, або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитись до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузок, пояс або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 чоловіки лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь або шарф.

А якщо вам доведеться стати свідком нещасного випадку, телефонуйте до служби порятунку «101».

 

Правил безпеки необхідно дотримуватись також під час снігопаду чи ожеледиці – не можна перебігати проїжджу частину та прогулюватись з самого краю дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, тому падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва.

Обходьте металеві кришки люків, як правило вони вкриті льодом. Крім того, можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом). Пересуваючись містом у період танення льоду слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу упевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

З цими важливими правилами безпеки батьки повинні вчасно знайомити своїх дітей, які з нетерпінням чекають на зимові канікули.

Бажаємо вам веселих та безпечних новорічних свят!

 

Поширити в соціальних мережах: