Здоров’я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров’я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)  і його кінцева стадія СНІД( синдром набутого імунодефіциту).

З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує  справі зміцнення організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.

На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Сьогодні в нас офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей у  віці до 14 років. У тенетах СНІДу перебувають понад 3 тис. громадян України, з яких понад 100 дітей. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб, переважно молодого віку. Це офіційна статистика, зареєстрована в Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України.

Важливу роль в протидії розповсюдження ВІЛ/СНІДу відіграє інформаційна профілактична робота.

29 листопада 2018 року в Снігурівській районній бібліотеці для дітей відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. На зустріч із представниками Снігурівської міської ради Карабут І.П. та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ушаковою А.В. завітали учні 8-Б класу Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Діти отримали корисну інформацію щодо шляхів зараження ВІЛ-інфекцією, щодо груп ризику, проявів протікання цієї хвороби та заходів профілактики. З учнями проведено анкетування, результати якого показали достатню обізнаність дітей в питаннях профілактики ВІЛ/СНІДу.

З цікавістю та розумінням підлітки переглянули фільм «Перехрестя».

Поширити в соціальних мережах: