Чому наповнення міського бюджету нецікаве районній владі?

Протягом останнього часу в Снігурівці, нажаль, набирає обертів розповсюдження «чорного піару» в рамках інформаційної війни окремих опозиційних до міської влади осіб. В намаганні підтасувати факти та спотворити дійсність, щоб набрати собі політичні бали, інформація подається вибірково та вирваною з контексту. Однією з таких тем є сонячні батареї, будівництво яких зараз активно здійснюється на території міста та Снігурівського району.

Неодноразово на шпальтах різних видань міський голова та депутати звинувачувалися в тому, що ними нібито була занижена орендна плата за користування земельною ділянкою для будівництва енергогенеруючих підприємств в мікрорайоні «Сім вітрів». Деякі опозиційні депутати дійшли до того, що почали співвідносити відсотки, які платять підприємці міста, та відсоток, встановлений для орендаря вищезазначеної земельної ділянки. Хоча у фактичному грошовому еквіваленті мова йде про порівняння декількох тисяч гривень на рік, що платять окремі підприємці, та більше мільйона гривень, попередньо встановленого в якості оренди для підприємства, що має намір будувати сонячні батареї. З метою уникнення подальших спекуляцій на даній темі, повідомляємо про реальний стан речей.

Міською радою для ТОВ «С.ЕНЕРДЖІ-МИКОЛАЇВ» встановлено 1% орендної плати за користування земельною ділянкою площею 26,4 га на території м. Снігурівка для будівництва енергогенеруючих підприємств. Це становить 337531,16 грн. на рік за всю площу та 12785,27 грн. за 1 га.Цікаво, що в цей же час, так би мовити «за сприяння» Снігурівської РДА, на території Афанасіївської сільської ради здійснюється будівництво одразу чотирьох подібних об’єктів на чотирьох різних земельних ділянках, і там сума орендної плати за 1 га на рік становить: 15671 грн., 11996 грн., 9715,59 грн. та 9715,59 грн. Отже, як бачимо, оренда 1 га земельної ділянки на території міста виявилася дорожчою за оренду на території сільської ради в трьох випадках із чотирьох. А безпосередня вартість землі на території міста в середньому є втричі дорожчою, тому 1% оренди в місті приблизно дорівнює 3-4 % в селі.

Виникає питання: чому про орендні відносини районної влади із підприємствами, що будують сонячні батареї на території Снігурівського району, інформація замовчується або подається не в повному обсязі? Натомість, наповнення бюджету міськради викликає якесь незрозуміле невдоволення у представників районної влади. Адже, цифри говорять самі за себе. Врешті-решт, хліб у магазині ми купуємо не за відсотки, а за гроші, чи не так?

«Щоб звучала наша мова, рідна мова – калинова»

9 листопада, вихованці ДНЗ №2 святкували День української писемності та мови, українського слова, яке «як проміння ясне», могутнє, «як хвилі буйні», палке, як блискавиці, ніжне, як мамині руки, здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця.

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною мовою прийнято називати мову нації, мову предків, яка пов’язує дитину з її народом, з попередніми та наступними поколіннями.

Діти старшої групи з вихователем Ткачук В.В. читали вірші, співали пісні про барвисту українську мову.

Метою заходу було розширення та поглиблення знань дітей про мову, її багатство та мелодійність. Саме через слово поетичне, пісенне виховуються у дитини любов до рідної мови, рідної землі, художнього слова, повага до батьків, рідного краю – Батьківщини.

Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ № 2, м.Снігурівка

День української писемності та мови у ЗДО № 3

9 листопада – День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

Традиційно, цього дня в закладі дошкільної освіти № 3 «Ромашка» відбулося свято «Моє диво калинове, кохана українська мово!», підготовлене вихователем Бєлогубовою С.В. та музичним керівником Білою Л.О.

Особлива атмосфера національної єдності панувала цього дня у садочку.

«Мово лебедина, ти одна єдина! Ти, як соловейка пісня у гаю. Мова калинова, дивна загадкова. Рідну свою мову я люблю.», – такі слова злітали з вуст від вихованців із середньої групи «Сонечко».

Рідне слово … Воно у віршах і піснях, в казках і прислів’ях, в загадках і народних усмішках. Воно зачаровує, гріє і голубить, окрилює і ніжить. Всемогуче Тарасове слово, величний грім Каменяра і ніжний ліризм дочки Прометея ще раз нагадали про безмежність і океанічну глибинність української мови. А музична композиція у виконанні дівчаток із середньої групи підкреслили надзвичайну мелодійність і душевність нашого найбільшого скарбу – української мови.

Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ відчули малюки в цей день і понесли це в свої сім’ї та домівки.

К.Бондаренко

Вихователь-методист ЗДО № 3

м.Снігурівка

Про свято в ДНЗ № 7

Незвичні та захопливі  «осінні городні пригоди» відбулися у середній групі дошкільного навчального закладу №7.  Завдяки батькам, які виготовили прекрасні костюми, педагогам Бучко Світлані Іванівні та Мись Світлані  Анатоліївні малюки із задоволенням,  як справжні актори,  виконували ролі городніх рослин, господарів, явищ природи та створювали чарівну осінню гумористичну казку, від якої всі залишились у захваті.

Вихователь-методист Слободянюк Н.О.