Повідомлення про встановлення карантину по африканській чумі свиней на території Снігурівського району

06.11.2018 р. проведено позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Снігрівській райдержадміністрації на тему: щодо випадку африканської чуми свиней в с. Івано – Кепине Снігурівського району Миколаївської області, запровадження карантину на території даного домогосподарства та затвердження плану заходів щодо локалізації та ліквідації спалаху захворювання. Діагноз встановлений на підставі звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби №002023 п.м./18 від 06.11.2018р.

Це перший зареєстрований випадок захворювання свиней на африканську чуму у нашому районі.

На сьогоднішній день основні заході у вогнищі захворювання проведені. На даний час ведуться заходи у зоні захисту та зоні нагляду (спостереження).

До зони захисту надійшли наступні населені пункти: с. Івано-Кепине, с. Павлівка, с. Юр’ївка Снігурівського району та вул. Широка м. Снігурівки.

До зони нагляду (спостереження) увійшли наступні населені пункти нашого району: с. Павло-Мар’янівка, с. Євгенівка, с. Василівка, с. Афанасіївка, с. Новкандакове, с. Нововасилівка та м. Снігурівка.

Зараз працівниками ветеринарної служби району та органів місцевого самоврядування проводяться подвірні обходи з метою переліку кількості свиней у населення. Власникам свиней у зоні захисту вручаються пам’ятки щодо заборони продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання, безконтрольного забою свиней, вивезення чи ввезення з господарств усіх форм власності живих свиней та продукції. Ці свині підлягають забою на спеціалізованих підприємствах після лабораторного дослідження крові від них на африканську чуму.

У зоні нагляду (спостереження) буде вестися моніторинг клінічного стану свиней.

Окрім того в обох зонах власники тварин зобов’язані провести дератизаційні роботи (знищення гризунів). Трупи гризунів повинні бути спалені.

З 07.11.2018 року на території риків м. Снігурівки на час карантину заборонений продаж м’яса свинини подвірного забою. До реалізації буде допущене м’ясо свинини боєнського походження, тобто від свиней, забитих на бойнях, які мають експлуатаційний дозвіл.

Снігурівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини створено робочу групу для оперативного реагування та координації дій, а також уточнення діагнозу на випадок підозри або виникнення захворювання  (загибелі) свиней. В разі падежу свиней радимо звертатися за тел. 2-15-87 цілодобово.

На веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України запрацював кабінет роботодавця

Пенсійний фонд України продовжує розширювати можливості веб-порталу електронних послуг. Відтепер на порталі функціонує кабінет страхувальника (роботодавця), в якому для працедавця доступна інформація щодо забезпечення соціальних прав його працівників, про правильність подання звітності тощо.

У кабінеті можна переглянути інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі – щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу до Фонду. Якщо є порушення прав працівників, у кабінеті відображається інформація, скільки застрахованих осіб з вини роботодавця не одержали зарахування певного періоду до страхового стажу.

Окрім того, у кабінеті містяться відомості щодо звітності по сплаті єдиного соціального внеску. Зокрема, роботодавець може бачити зауваження до його звітів та рекомендації щодо усунення неточностей.

Ще одна функція, яка стає доступною для роботодавця – можливість отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні). До цього часу первинні дані для розрахунку, страховий стаж та розмір заробітної плати, надавали самі працівники. Для цього вони звертались до управлінь Пенсійного фонду за довідками. Тепер процедура отримання необхідних відомостей значно спрощується.

Увійти до кабінету роботодавець може через електронний цифровий підпис.

Нагадуємо, раніше Пенсійний фонд України запровадив сервіс СМС-інформування для застрахованих осіб та пенсіонерів. Також через веб-портал електронних послуг стало можливим отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом.