Чому наповнення міського бюджету нецікаве районній владі?

Протягом останнього часу в Снігурівці, нажаль, набирає обертів розповсюдження «чорного піару» в рамках інформаційної війни окремих опозиційних до міської влади осіб. В намаганні підтасувати факти та спотворити дійсність, щоб набрати собі політичні бали, інформація подається вибірково та вирваною з контексту. Однією з таких тем є сонячні батареї, будівництво яких зараз активно здійснюється на території міста та Снігурівського району.

Неодноразово на шпальтах різних видань міський голова та депутати звинувачувалися в тому, що ними нібито була занижена орендна плата за користування земельною ділянкою для будівництва енергогенеруючих підприємств в мікрорайоні «Сім вітрів». Деякі опозиційні депутати дійшли до того, що почали співвідносити відсотки, які платять підприємці міста, та відсоток, встановлений для орендаря вищезазначеної земельної ділянки. Хоча у фактичному грошовому еквіваленті мова йде про порівняння декількох тисяч гривень на рік, що платять окремі підприємці, та більше мільйона гривень, попередньо встановленого в якості оренди для підприємства, що має намір будувати сонячні батареї. З метою уникнення подальших спекуляцій на даній темі, повідомляємо про реальний стан речей.

Міською радою для ТОВ «С.ЕНЕРДЖІ-МИКОЛАЇВ» встановлено 1% орендної плати за користування земельною ділянкою площею 26,4 га на території м. Снігурівка для будівництва енергогенеруючих підприємств. Це становить 337531,16 грн. на рік за всю площу та 12785,27 грн. за 1 га.Цікаво, що в цей же час, так би мовити «за сприяння» Снігурівської РДА, на території Афанасіївської сільської ради здійснюється будівництво одразу чотирьох подібних об’єктів на чотирьох різних земельних ділянках, і там сума орендної плати за 1 га на рік становить: 15671 грн., 11996 грн., 9715,59 грн. та 9715,59 грн. Отже, як бачимо, оренда 1 га земельної ділянки на території міста виявилася дорожчою за оренду на території сільської ради в трьох випадках із чотирьох. А безпосередня вартість землі на території міста в середньому є втричі дорожчою, тому 1% оренди в місті приблизно дорівнює 3-4 % в селі.

Виникає питання: чому про орендні відносини районної влади із підприємствами, що будують сонячні батареї на території Снігурівського району, інформація замовчується або подається не в повному обсязі? Натомість, наповнення бюджету міськради викликає якесь незрозуміле невдоволення у представників районної влади. Адже, цифри говорять самі за себе. Врешті-решт, хліб у магазині ми купуємо не за відсотки, а за гроші, чи не так?

Поширити в соціальних мережах: