Повідомлення про встановлення карантину

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що відповідно до повідомлення Первомайського міжрайонного управління головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней з патологічного матеріалу від загиблого поросяти віком 7 місяців в приватному господарстві громадянина, який мешкає в  с. Кам’яний Міст, Первомайського району, Миколаївської області.

Діагноз встановлений на підставі звіту Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, м. Дніпро, про результати дослідження патологічного (біологічного)  матеріалу від 24.11.2018р. №002200 п.м./18.

Африканська чума свиней – вірусне захворювання, яке характеризується підвищенням температури тіла, крововиливами на шкірі, внутрішніх органах, синюшністю вух та шкіри, надзвичайно високою смертністю.  Вірус стійкий до широкого діапазону температур та рН (кислотності) середовища. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин – до 155 днів, копченій шинці – до 5 місяців, у гною – до 3 місяців.

АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин затвердженого МЕБ на 2017 рік.

Станом на 01.11.2018 року на території Миколаївської області зареєстровано неблагополучні пункти по АЧС:Березанський район, територія балки на відстані 15 від дороги Березанка-Краснопілля.

Вітовський район, смт Первомайське.

Снігурівський район, с. Івано-Кепине.

Станом на 7 листопада ц.р. у сусідній Херсонській області діє 8 карантинів по АЧС:

м. Херсон, Олешківський район, Скадовський район, м. Нова Каховка, Каховський район.

Застерігаємо щодо заборони закупівлі, вивезення живих тварин, продукції харчування та фуражу з територій, де введено карантинні обмеження, адже  дешевизна зваблює підприємливих осіб до наживи. Крім того, в разі перебування у Вас гостів із регіонів, де встановлено діагноз на африканську чуму свиней, в тому числі з Російської Федерації та Республіки Білорусь, не використовувати для годівлі тварин відходи харчування, привезенні звідти. Благополуччя наших тварин залежить лише від нас.

В разі падежу або захворювання свиней свиней, необхідно звертатися за телефоном «гарячої лінії» Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини 2-15-87 цілодобово.

Снігурівське міжрайонне управління Головного

управління Держпродспоживслужби

в Миколаївській області

Поширити в соціальних мережах: