Повідомлення про встановлення карантину по африканській чумі свиней на території Снігурівського району

06.11.2018 р. проведено позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Снігрівській райдержадміністрації на тему: щодо випадку африканської чуми свиней в с. Івано – Кепине Снігурівського району Миколаївської області, запровадження карантину на території даного домогосподарства та затвердження плану заходів щодо локалізації та ліквідації спалаху захворювання. Діагноз встановлений на підставі звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби №002023 п.м./18 від 06.11.2018р.

Це перший зареєстрований випадок захворювання свиней на африканську чуму у нашому районі.

На сьогоднішній день основні заході у вогнищі захворювання проведені. На даний час ведуться заходи у зоні захисту та зоні нагляду (спостереження).

До зони захисту надійшли наступні населені пункти: с. Івано-Кепине, с. Павлівка, с. Юр’ївка Снігурівського району та вул. Широка м. Снігурівки.

До зони нагляду (спостереження) увійшли наступні населені пункти нашого району: с. Павло-Мар’янівка, с. Євгенівка, с. Василівка, с. Афанасіївка, с. Новкандакове, с. Нововасилівка та м. Снігурівка.

Зараз працівниками ветеринарної служби району та органів місцевого самоврядування проводяться подвірні обходи з метою переліку кількості свиней у населення. Власникам свиней у зоні захисту вручаються пам’ятки щодо заборони продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання, безконтрольного забою свиней, вивезення чи ввезення з господарств усіх форм власності живих свиней та продукції. Ці свині підлягають забою на спеціалізованих підприємствах після лабораторного дослідження крові від них на африканську чуму.

У зоні нагляду (спостереження) буде вестися моніторинг клінічного стану свиней.

Окрім того в обох зонах власники тварин зобов’язані провести дератизаційні роботи (знищення гризунів). Трупи гризунів повинні бути спалені.

З 07.11.2018 року на території риків м. Снігурівки на час карантину заборонений продаж м’яса свинини подвірного забою. До реалізації буде допущене м’ясо свинини боєнського походження, тобто від свиней, забитих на бойнях, які мають експлуатаційний дозвіл.

Снігурівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини створено робочу групу для оперативного реагування та координації дій, а також уточнення діагнозу на випадок підозри або виникнення захворювання  (загибелі) свиней. В разі падежу свиней радимо звертатися за тел. 2-15-87 цілодобово.

Поширити в соціальних мережах: