Люди, яким пощастило подорожувати іншими країнами, особливо Європою, повертаючись додому, часто підкреслюють одне з найсильніших вражень: «Там дуже чисто!».

Всі ми – мешканці м.Снігурівка – теж мріємо жити у впорядкованому, чистому, зеленому місті. І робітники комунального підприємства «Снігурівський благоустрій», яке очолює Л.Мамоненко, дбайливо намагаються підтримувати чистоту в місті.  Це важка, але, нажаль, невдячна праця,  – купи сміття зростають наче гриби після дощу. І навіть при наявності урн, сміття дивним чином опиняється навколо них.

Якщо ви проживаєте в старій частині міста, то знаєте, що улюбленим місцем відпочинку для дітей та дорослих є парк біля фонтану. Два роки тому біля фонтану встановлено дитячий майданчик, оснащений лавочками та урни для сміття, так як неподалік знаходиться магазин і відпочиваючі купують морозиво, чіпси, цукерки, солодку воду тощо. Восени 2018 року після довготривалої перерви в декілька десятків років відремонтовано фонтан, який влітку давав прохолоду, радував око та слух тихим журчанням води.

Подивимося на фото біля фонтану через 2 роки: бите скло на доріжках та біля урн, зламані лавочки, розкидані пляшки з-під пива, стирчить пружина від зламаної та викраденої качелі. Біля сходинок від фонтану на вулицю Жовтневу викрадено урну.

А це захаращений сміттям фонтан, з якого викрадено мармурові плити:

Ст. 152 КУпАП України свідчить про те, що порушення правил благоустрою територій населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При невисокому рівні доходів населення – це немала сума.

Але працівники поліції не чергують біля кожної урни, а робітники з благоустрою не працюють цілодобово, тому порушники відчувають свободу та безкарність.

Чи є пояснення цьому неподобству і хто винен в тому, що ми постійно живемо в розрусі та купі сміття? Невже через наш низький рівень культури та свідомості ми не зможемо стати хоча б на сходинку вище?

Чи є сенс владі витрачати кошти на відновлення зруйнованого, зламаного, прибирання засміченого?

Поширити в соціальних мережах: