Повідомлення про встановлення карантину

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що відповідно до повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней з патологічного матеріалу від трупу поросяти віком 4 місяці в приватному господарстві громадянина, який мешкає в  смт. Первомайське, Вітовського району, Миколаївської області.

Діагноз встановлений на підставі звіту Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, м. Дніпро, про результати дослідження патологічного матеріалу від 24.10.2018р. №001918 п.м./18.

Африканська чума свиней – вірусне захворювання, яке характеризується підвищенням температури тіла, крововиливами на шкірі, внутрішніх органах, синюшністю вух та шкіри, надзвичайно високою смертністю.  Вірус стійкий до широкого діапазону температур та рН (кислотності) середовища. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин – до 155 днів, копченій шинці – до 5 місяців, у гною – до 3 місяців.

24 жовтня 2018 року при Вітовській районній державній адміністрації проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, яким оголошено карантин по африканській чумі свиней на території домогосподарства мешканці смт. Первомайське Вітовського району. Встановлено зону захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища та  зону нагляду в радіусі 5 км від зовнішніх меж зони захисту. В зону захисту увійшли смт. Первомайське, с. Засілля та с. Квітневе Вітовського району. До зони нагляду віднесли населені пункти Вітовського району – с. Білозірка, с. Червоне, с. Новоселівка, с. Партизанське, с. Степове та с. Киселівка Снігурівського району Миколаївської області.

Киселівська, Центральна, Новокиївська та Любомирівська сільські ради нашого району повідомлені про недопущення стихійної торгівлі живими свинями та хачовими продуктати з них на територіях ввірених територіях та недопущення транзиту живих свиней та продукції з них автошляхами населених пунктів.

Фахівцями Снігурівської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводяться щеплення свиней проти класичної чуми. Цей захід не виключає виникнення африканської чуми, але в разі спалаху захворювання допомагає у постановці діагнозу, адже дані захворювання часто перебігають змито.

Снігурівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини створено робочу групу для оперативного реагування та координації дій, а також уточнення діагнозу на випадок підозри або виникнення захворювання  (загибелі) свиней. В разі падежу свиней радимо звертатися за тел. 2-15-87 цілодобово.

Поширити в соціальних мережах: