Нажаль, знову трапився випадок, коли або навмисно, або, скоріш за все, через власну банальну необізнаність журналісти видання “СНИГИРЕВКА INFO” виклали у відкритий доступ свою вільну інтерпретацію законодавства України з метою дискредитації діяльності Снігурівської міської ради, продовжуючи таким чином свою брудну інформаційну кампанію. Мова йде про публікацію під назвою ”Торги без учасників: Снігурівська міська рада знову провела сумнівний тендер для одеської фірми” (http://snigyrivka.info/news/9408).

Проведемо лікбез для авторів вказаної публікації, адже, мабуть, їх навчили тільки брудним маніпулятивним технологіям на замовлення і не навчили ретельно вивчати всі суттєві обставини, що стосуються предмету інформаційного матеріалу.

На підставі абзацу другого частини першої статті 2 Закону України ”Про публічні закупівлі”, він застосовується до замовників за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 млн. гривень.

При цьому, відповідно до абзацу п’ятого частини першої статті 2 Закону України ”Про публічні закупівлі”, у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

На виконання вимог зазначеної норми Закону міською радою 11 вересня 2018 року (в день укладення договору) у системі електронних закупівель було оприлюднено звіт про укладений з ТОВ “ГРАДБУД-ГБ” договір на виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту “Реконструкція площі ”Центральна” в м. Снігурівка, Миколаївської області” на суму 132 720,00 грн. (ідентифікатор UA-2018-09-11-001375-c).

Звіт про укладений договір оформлюється на одному з акредитованих майданчиків публічних закупівель шляхом покрокового заповнення відповідних полів у формі, затвердженій Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 22.03.2016 № 490, протягом одного дня з дня укладення договору і передбачає, зокрема, внесення інформації про місцезнаходження постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) та номер телефону, телефаксу.

Вже не вперше ці журналісти плутають процедури “відкриті торги” та “звіт про укладений договір”. Сподіваємося, що в подальшому вони не будуть допускати такі прикрі помилки, демонструючи тим самим низький рівень свого професіоналізму, якщо його взагалі можна так назвати.

Поширити в соціальних мережах: