Щоб розвіяти чутки про бездіяльність Снігурівської міської ради щодо утилізації невідомої речовини надаємо інформацію стосовно стану речей з цього питання.

05 вересня 2018 року на адресу міської ради надійшов лист начальника Снігурівського районного сектору ГУ ДСНС України в Миколаївській області, в якому було повідомлено, що 03.09.2018 року о 19.27 годині на адресу чергової частини надійшло повідомлення від гр. Савочкіної Лідії Іванівни, про те, що вона на території приватного домоволодіння знайшла небезпечну хімічну речовину.

Голова Снігурівської РДА Бойко І.В. усно вимагала від першого заступника міського голови Поскрипка О.Л. забрати вказану речовину на зберігання до приміщення міської ради і якщо він не виконав би її вимогу, вона погрожувала залишити цю речовину на вулиці біля приміщення Снігурівської міської ради, чим поставила під загрозу життя та здоров’я мешканців міста, а також працівників виконавчого апарату ради. Крім того, Бойко І.В. навмисно, знаючи, що це буде порушенням чинного законодавства, а саме: статті 9 Закону України “Про відходи”, вимагала перерахувати кошти міського бюджету на рахунок фірми, з якою не було укладено відповідний договір, а також попередньо не було проведено спеціальні дослідження відповідними фахівцями, які мають на це відповідні повноваження щодо ідентифікації вилученої речовини з метою визначення шляху утилізації, оскільки точне встановлення складу вилученої речовини є дуже важливим для визначення порядку її утилізації, а також для здійснення оплати за такі послуги в рамках чинного законодавства.

Після отримання інформації від Снігурівського районного сектору ГУ ДСНС України в Миколаївській області, міською радою зі свого боку було направлено лист на адресу першого заступника керівника Баштанської місцевої прокуратури Корженко С.О. з питання: чи порушувалося кримінальне провадження за даним фактом, що являється обов’язковим в разі виявлення небезпечної речовини. Відповіді від Корженко С.О. до теперішнього часу не надійшло.

Також було направлено листа до Снігурівського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області. Відповіді від поліції ми також не отримали. Незважаючи на відсутність відповідної інформації, Снігурівською міською радою вжито ряд заходів щодо утилізації виявленої речовини. А саме: проведено перемовини зі спеціалізованою організацією ТОВ ”НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО “УКРЕКОПРОМПРОЕКТ” (м. Київ, вул. Механізаторів, 9А), яка дасть точну відповідь: яка саме речовина була вилучена із домоволодіння громадянки Савочкіної Л.І., тільки після чого стане можливим її утилізація. Також визначено суму коштів, необхідну на здійснення вказаних заходів.

Терміново 07.09.2018 року була скликана XLI позачергова сесія Снігурівської міської ради і рішенням № 25 в міському бюджеті передбачено суму 16620,00 грн. для вказаних заходів.

На адресу ТОВ  «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРЕКОПРОМПРОЕКТ» Снігурівською міською радою направлено лист, яким гарантовано оплату за відповідні послуги з утилізації речовини.

На теперішній час Снігурівська міська рада очікує виконання своїх зобов’язань з боку  ТОВ  «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРЕКОПРОМПРОЕКТ».

При цьому, жодної допомоги від посадових осіб та структурних підрозділів Снігурівської РДА міській раді не надається. Тільки з боку начальника Снігурівського районного сектору ГУ ДСНС України в Миколаївській області Панкратова А.С. та керівництва Управління з питань надзвичайних ситуації Миколаївської ОДА є розуміння виниклої проблеми та тісна співпраця у її вирішенні.

Міська рада працює в рамках чинного законодавства і утилізація невідомої речовини буде проведена виключно в рамках Законів України ”Про відходи” та ”Про місцеве самоврядування в Україні”.

Увага!

Комунальне підприємство “Снігурівський комунальник” повідомляє, що 12.09.2018  року у зв’язку з відсутністю електропостачання буде відсутнє водопостачання на артсвердловині «Кримки» у мікрорайоні «Птахофабрика».