Грудень 2017
« Лис

PostHeaderIcon

6.08.2013 року в приміщенні Територіального центру відбулося засідання Президії Ради та Ради Снігурівської районної організації Союзу організацій інвалідів України.

На засіданні була присутня начальник Управління соціального захисту населення Снігурівської РДА Голдун С.М.

По першому питанню про нові законодавчі зміни в Законі України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» інформацію надала Голдун С.М. Вона повідомила, що президентом України було підписано Закон України №410/VII, який передбачає збільшення фінансової допомоги вразливим категоріям населення нашої країни – дітям-інвалідам. Нормативним актом встановлюється диференційований розмір допомоги на догляд за дитиною – інвалідом у залежності від міри втрати здоров’я дитини: на дітей-інвалідів з надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду надбавка встановлюється у розмірі 100% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, на інших дітей-інвалідів – 50% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Передбачена виплата надбавки для дітей-інвалідів з вкрай важкими функціональними обмеженнями. В цілому сума надбавки для дітей-інвалідів підгрупи «А» віком до 6 років збільшена на 486,00 грн., а для дітей-інвалідів «підгрупи А» віком від 6 до 18 років на 605,00 грн.

В 2013 році Управлінням соціального захисту населення РДА проведено клопітку роботу та виявлено 17 опікунів, яким збільшена надбавка на догляд у відповідних розмірах згідно чинного законодавства.

У вересні 2013 року Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів виповнюється 15 років. Член Президій Ради та член Ради Уткіна О.В. доповіла про проведену роботу Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Снігурівському районі за весь період існування. В 1998-му році при Управлінні праці та соціального захисту населення було створено відділення соціально-педагогічної реабілітації дітей – інвалідів «Журавлик», яке почало свою роботу з 4 вихованців. З 2010 року Центр вже діяв як юридична особа, створений шляхом виділення з УПСЗН Снігурівської РДА. За роки існування закладу реабілітацію пройшли 102 дитини-інваліда з 24 населених пунктів Снігурівського району. Великим досягненням Центру є отримання на 10-ти річний ювілей від Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів автомобіля «Газель», який щоденно здійснює підвезення та розвезення дітей-інвалідів до Центру, та за допомогою якого надаються послуги в якості патронату дітям-інвалідам з сільської місцевості нашого району. При Центрі діють три розвиваючі гуртки та постійні виставки, у яких вихованці приймають активну участь.

Медичний супровід дітей, які відвідують Центр проводиться Снігурівською ЦРЛ. Діти-інваліди отримують сеанси масажу та відвідують соляні шахти. Дякуючи персоналу Центру та всім співпрацівникам від проведених реабілітаційних заходів покращили свій стан здоров’я 57 дітей, з них 24 дитини почали відвідувати школу та 10 дітей дошкільні заклади.

На засіданні було розглянуто питання проведеної роботи Центром правової допомоги в м. Снігурівка, який створено Снігурівською районною організацією Союзу організацій інвалідів України за підтримки міжнародного фонду «Відродження» спільно зі Снігурівською міською радою. За час існування Центру допомогу отримали більш ніж 350 мешканців не лише м. Снігурівка, а й Снігурівського району. Спеціалістами Центру надавалася безоплатна правова допомога по питанням різного напрямку, а саме: земельні питання, питання переоформлення житлових та нежитлових споруд, питання житлового характеру, торгового та побутового обслуговування населення. Час гранту сплинув у червні-місяці 2013 року, але правовий Центр працює. Вся робота Центру направлена на підвищення рівня правових можливостей соціально-незахищених верств населення, яке не вміє відстоювати та захищати свої інтереси та інтереси громади перед протиправними діями влади або бізнесу. Кожен бажаючий щоденно, крім вихідних може звернутися до Центру правової допомоги, який розташований в приміщенні міської ради, за адресою: м. Снігурівка, вул. Жовтнева,124.

Інформацію про проведений всеукраїнській семінар в м. Тернополі доповіла голова районної організації СОІУ Васюра Т.А. Головною темою семінару було: «дотримання прав інвалідів у сфері транспортного обслуговування: від нормативних вимог до практичної реалізації». Основним питанням, з яким найчастіше зустрічаються люди з обмеженими фізичними можливостями є створення умов безперешкодного користування громадським транспортом. На це питання дала відповідь Голдун С.М., яка роз’яснила, що пасажирські перевезення в Снігурівському районі здійснюються згідно чинного законодавства України, люди пенсійного віку та люди з інвалідністю мають можливість безкоштовного проїзду по місту та селах району. Невирішеним питанням залишається міжміське перевезення.

Активними учасниками засідання Ради були Назаров В.А., Казарян Т.А., Попович М.І., Уткін М.І, Петрашевська Л.М.

На останок присутніми одноголосно було вирішено продовжувати дану роботу та висвітлювати проблемні питання життєдіяльності людей з інвалідністю на засіданнях Президії Ради та Ради організації.

Коментування вимкнено.