Червень 2018
« Тра

PostHeaderIcon

Актуальність проблемие кологічного виховання людини сьогодні вже ніким не ставиться під сумнів. Екологічна культура виступає як особливий вид загальнолюдської культури. Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління.

Тому так важливо в наш час дати малюкам – дошкільнятам якнайбільше знань про збереженн янавколишнього. Екологічна культура формується у дошкільному віці, коли діти ознайомлюються з особливостями навколишнього середовища. А щоб навчити дітлахів потрібно, щоб і педагог був компетентним у цьому питанні.

31.01.2018 в  закладі дошкільної освіти № 2 згідно річного плану був проведений тренінг з вихователями «Екологічне виховання дітей дошкільного віку». Метою даної форми роботи було уточнення сутності поняття «екологічне виховання», а також систему понять, що співвідносяться з цією категорією, довести важливість і необхідність екологічного виховання. Адже екологічне виховання – це організований і цілеспрямований процес формування системи наукових знань про природу і суспільство, поглядів і переконань, що забезпечують становлення відповідального ставлення до природи, реальним показником якого є практичні дії по відношенню до природного середовища, що відповідають нормам людської моральності.

Вихователіпід час тренінгу показали свої знання про життя рослин, пташок, тварин; проявляли творчість, винахідливість, екологічне знання, що сприяло становленню екологічного мислення, розвитку навичок самостійного пошуку знань, самопізнанню. По закінченню дійшли висновку, що поняття «природа» — містке і багатогранне. Без природи життя неможливе. Природа без людини обійтися може, а людина — ні. Це – аксіома. Виховання без природи теж немислиме.

Л.Бенько

вихователь-методист