Січень 2018
« Гру

PostHeaderIcon

13 січня в Україні традиційно святкують щедрий вечір або Маланку(Святої Меланії). В цей день щедрують, обходячи хати з побажанням щастя, здоров’я всім членам родини, розквіту господарства та великого врожаю. Не оминуло це свято і дошкільний навчальний заклад № 10 «Михайлик». Діти старших груп подарували свої чудові щедрівки та святковий настрій усім.

13 січня, українці відзначають Щедрий вечір або, як кажуть у народі, свято Меланки. Цього дня, за традицією, хлопці й дівчата ходять від хати до хати, щедруючи – бажаючи господарям щедрого вечора, доброго здоров’я та добробуту у новому році. Щедрування супроводжується музикою, танцями, побажаннями, з обрядовою козою.

Вихованці ЗДО № 2 завжди долучаються до участі в українських обрядах та вчаться дотримуватися звичаїв. 12 січня діти старшої групи разом з  вихователем Ференс Г.І. та музичним керівником Кряквіною Л.С. завітали з щедриками до музичного залу ЗДО № 2.

«Нині веселе і радісне свято – українські діти прийшли вас вітати!»

З появою малят у стінах залу одразу ж запанувала святкова й радісна атмосфера. Діти голосно віталися зі всіма працівниками та демонстрували символи свята – зірочки і дзвіночки. Господарі з радістю та щирим захопленням зустрічали маленьких гостей, з уст яких в усіх кабінетах звучало:

Добрий день, добрим людям!
Мир у вашу хату!
Дозвольте дітям українським,
з Різдвом та Новим роком привітати
! Щедрик, щедрик, щедрівочка!
До вас наша мандрівочка:
сієм, сієм, засіваємо,
з Новим роком вас вітаємо!

Дошкільнята в національних костюмах співали щедрівок, засівали зерном та бажали господарям здоров’я, достатку й усіляких гараздів. І як годиться, малята нащедрували багато солодощів.

Метою заходу, в якому активну участь взяли вихованці та колектив закладу, було ознайомлення дітей зі звичаями святкування Різдвяних свят, зокрема меланкування (щедрування); сприяти відродженню національної культури, виховувати інтерес і повагу до народних традицій, заохочувати до участі в них.

Народні традиції, які притаманні нашій місцевості, були широко представлені під час розваги. Діти продекламували колядки, щедрівки, грали в веселі ігри, співали пісні.

Л.Бенько

вихователь-методист