Липень 2018
« Чер

PostHeaderIcon

5 червня в закладі дошкільної освіти № 3 «Ромашка» відбулося свято за народними традиціями «На Купала, на Івана, веселились ми до рання». Багато в Україні свят, але все ж таки найпоетичнішим святом, яке широко відзначалося в минулому та відзначається зараз в Україні, слід вважати Івана Купала (Купайла).

Це день літнього сонцевороту, що збігається з Різдвом Івана Хрестителя. Головні атрибути свята – це Купало та Марена. Тому до цього свята вихователь Александрова Н.В. разом з вихованцями груп «Сонечко» та «Дзвоники» заздалегідь старанно готувалися: готували деревце вербу (називають її «Мареною» або «Купалом»), плели з живих квітів вінки, збирали хмиз на вогнище.  Також прийняли активну участь у підготовці свята вихователі Ігнатченко Н.В. та Бєлогубова С.В.

Відбулося справжнє шоу, в якому брав участь сам Водяний (вихователь Бей Н.І.). Разом з ведучою та Водяним діточки показали свою кмітливість, граючи в рухливі ігри на розвиток швидкості реакції. Звичайно, не обійшлось і без традиційних стрибків через «вогнище» та шукання цвіту папороті. На святі дівчатка водили хороводи навколо деревця-Купали (Марени), яке було прикрашене різнокольоровою стрічкою; співали українські пісні; прикрашали вербу стрічками, яка поступово перетворилася у Марену: «Коло Мареноньки ходили дівоньки…».

Цікавий  персонаж запалив у дітей веселий і радісний настрій на все Красне літечко!

Багато повір’їв та прикмет існує у нашого народу, і ми в свою чергу будемо намагатися, хоч невеличку частинку пронести через віки. Адже, Купальська ніч, ніч на Івана Купала – є найдавнішим святом і символізує єднання людини з природою, живить сподіваннями на краще майбутнє.

К.Р.Бондаренко

Вихователь-методист ДНЗ № 3