Січень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру   Лют »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archive for Січень 29th, 2018

PostHeaderIcon У Миколаєві через випадки захворювання на гепатит А фахівці Держпродспоживслужби перевірили водоканал, пункти та кіоски розливу води

Через погіршення ситуації з захворюванням на гепатит А у м.Миколаїв (за медичною допомогою з ознаками вірусного гепатиту А звернулася 101 особа, серед яких 22 дитини, у подальшому діагноз змінено у 8 осіб) фахівці Держпродспоживслужби розробили та реалізовують план заходів по ліквідації та локалізації спалаху захворювань на вірусний гепатит А (ВГА) серед населення м. Миколаїв.

Станом на 18.01.2018 до спеціалізованих лікувальних закладів м. Миколаєва було госпіталізовано 94 хворих, решта отримують лікування в амбулаторних умовах (діагноз вірусного гепатиту А лабораторно підтверджено у 75 осіб).

За попередніми результатами санітарно-епідеміологічного розслідування встановлено, що можливим фактором поширення збудника інфекції стала питна вода.

З метою локалізації вогнища здійснюється комплекс організаційних, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів.

03.01.2018 за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області відбулися позачергові засідання обласної, міської та районних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), рішенням яких призупинено роботу пунктів розливу води, з якими більшість захворілих пов’язують своє захворювання, організовано проведення спільних перевірок пунктів розливу води.

05.01.2018 фахівці Держпродспоживслужби Миколаївської області провели нараду з підприємцями, які надають послуги з питного водопостачання (пункти доочистки води) та здійснюється їх перевірка за заявами підприємців.

Спеціалісти територіального органу Держпродспоживслужби та представники ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» провели обстеження 7 пунктів розливу води з відбором 21 проби води для проведення лабораторних досліджень, за результатами яких у 8 випадках виявлено відхилення від встановлених норм: в одному зразку виділено загальні коліформи, у чотирьох – ДНК аденовіруса, у двох пробах ДНК адено- та РНК ротавірусів та ще в одній – РНК ротавіруса. Із даними результатами фахівці Служби ознайомили всіх фізичних осіб підприємців, яким належать пункти розливу води та повідомили про необхідність проведення заходів щодо приведення пунктів розливу води у відповідність до вимог санітарного законодавства. У подальшому встановлено, що на всіх перевірених пунктах проведена промивка систем та заміна фільтрів. Також проведено промивку та дезінфекцію ємностей пунктів розливу, які розташовані у Заводському, Інгульському, Центральному, Корабельному районах м. Миколаїв.

Паралельно фахівці Держпродспоживслужби провели обстеження 15 кіосків (автоматів по розливу питної води), які розташовані у Заводському районі та рекомендували провести позачергові лабораторні дослідження води. Робота з даного питання продовжується.

Спеціалісти Служби взяли участь у проведенні санітарно-епідеміологічного розслідування на МКП «Миколаївводоканал» стосовно дотримання вимог санітарного законодавства при наданні послуг населенню з питного водопостачання. Обстеження проводилося в частині дотримання термінів та вжиття необхідних заходів при ліквідації аварій на водопровідних мережах. У його ході було відібрано 10 проб води з мереж централізованого водопостачання для лабораторних досліджень за мікробіологічними показниками, за результатами яких у двох пробах виявлено ентерококи.

За результатами перевірки адміністрації МКП «Миколаївводоканал» надано припис, на виконання якого підприємство вжило наступні заходи:

– виконана позачергова промивка резервуарів чистої води;

– при виконанні робіт, пов’язаних з заміною ділянок трубопроводу або відключенням водопостачання населенню забезпечується проведення промивки та дезінфекції мереж;

– затверджено додаткові точки забору проб води для проведення лабораторного контролю води, що подається населенню;

– замінено 1950 п/метрів аварійних мереж водопроводу, відремонтовано 48 колодязів водопровідної мережі, проведена робота щодо покращення стану засувок (капітально відремонтовано 85 штук, поточно – 289, замінено – 48 засувок).

Виробнича лабораторія МКП «Миколаїводоканал» регулярно здійснює відбір та лабораторне дослідження додаткових проб води з водопровідної мережі міста, результати яких показують, що вода відповідає вимогам ДСанПіН.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області взяли участь у обстеженні дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, які відвідують постраждалі діти, організували проведення протиепідемічних заходів та направили лист до міського та обласного управлінь освіти щодо недопущення розповсюдження випадків захворювання на вірусний гепатит А в навчально-виховних закладах міста та області.

12.01.2018 у Миколаївській міській раді за участю фахівців Держпродспоживслужби відбулося засідання з керівниками компаній перевізників громадського транспорту, супермаркетів міста, ринків щодо профілактики захворювань на вірусний гепатит А в містах масового скупчення людей, розповсюджено пам’ятки.

За результатами аналізу епідемічної ситуації, проведеного комплексу організаційних, протиепідемічних та санітарно-гігієнічних заходів, результатів лабораторних досліджень та обстеження стану водопостачання міста Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області надаються пропозиції щодо проведення додаткових заходів для ліквідації спалаху та забезпечення стабільної санітарно-епідемічної ситуації в місті.

Серед населення організовано проведення санітарно-роз’яснювальної роботи.

Проведення протиепідемічних та профілактичних заходів триває.

Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

У зв’язку із погіршенням епідемічної ситуації щодо захворюваності на вірусний гепатит А в країні та з метою вжиття відповідних запобіжних заходів щодо збереження здоров’я людей, забезпечення стабільної санітарної та епідемічної ситуації та недопущення епідускладнень стосовно інфекційних хвороб та харчових отруєнь, Держпродспоживслужба листом від 11.01.2018 № 602-122-13/191 звернулась до Кабінету Міністрів України з пропозицією надати відповідні доручення головам обласних та Київської міської державних адміністрації.

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області                                                      

PostHeaderIcon Президент підписав закон про безпечність та гігієну кормів

Президент України 16 січня 2018 року підписав закон «Про безпечність та гігієну кормів» від 21.12.2017 № 2264-VIII, який набирає чинності через два роки з дня його опублікування.

У даному Законі визначаються правові та організаційні засади виробництва, обігу, маркування та представлення кормів, регулювання відносин між органами виконавчої влади та операторами ринку кормів.

У ньому, зокрема, наводяться визначення основних термінів, окреслюються повноваження органів виконавчої влади у зазначеній сфері, засади та порядок здійснення державного контролю, права та обов‘язки операторів ринку кормів, механізм їх державного регулювання виробництва та обігу.

Крім цього, законом вносяться зміни до Законів України «Про ветеринарну медицину», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та деякі інші закони, прийняття яких необхідно для належної реалізації положень «первинного» Закону, яким є Закон України «Про безпеку та гігієну кормів».

Закон направлений на створення умов розвитку ринку кормів в Україні та, зокрема, сприятиме зростанню виробництва якісних кормів, а також надасть можливість зменшити фінансове та адміністративне навантаження на операторів ринку запровадить еквівалентні європейському законодавству норми. Крім того, документ підвищить рівень захисту здоров‘я тварин, а також є важливою ланкою харчового ланцюга «від лану – до столу».

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області                                                      

PostHeaderIcon Увага!

Комунальне підприємство “Снігурівський комунальник” повідомляє, що 29.01.2018  року у зв’язку з  ремонтними роботами буде відсутнє водопостачання на артсвердловині № 106  у мікрорайоні «Сім вітрів» та прилеглих вулицях, стара частина міста.

Приносимо свої вибачення за тимчасові незручності.

© Garant Service

Яндекс.Метрика