Грудень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис   Січ »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archive for Грудень 5th, 2017

PostHeaderIcon Місячник безпеки життєдіяльності дошкільника

     В термін з 06 листопада по 06 грудня 2017 року в ДНЗ №2 пройшов Місячник безпеки життєдіяльності дошкільника.

     Метою проведення «Місячника знань правил безпеки життєдіяльності»  є активізація профілактичної роботи щодо попередження загибелі та травмування дітей, навч ання дошкільнят й учнів правилам безпечної поведінки у житті, а також розширення знань про оперативно-рятувальну службу «101».

         Під час підготовки до «Місячника знань правил безпеки життєдіяльності» проведено ряд заходів:

–        перевірено  стан пожежних щитів та пожежного обладнання;

–        перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;

–        оформлено куточки «Безпека дитини» в кожній віковій групі;

–        підготовлено і оформлено конкурс дитячих малюнків на тему «Безпека очима дітей».

 Народна мудрість говорить: «Посієш звичку – пожнеш характер». Тому формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності їх життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів повинно починатися з раннього віку.

В усіх вікових групах згідно плану заходів, вікових особливостей дітей, тижневої циклограми діяльності кожної групи були проведені  відповідні заходи.

         З дітьми всіх вікових вихователі провели бесіди з переглядом ілюстрацій: «Поведінка у побуті», «Подорож до лісу», «Безпека та здоров’я»,

«Пожежа в квартирі», «Моя поведінка поблизу водоймищ», «Гриби та лікарські  рослини» «Дитина на вулиці», «Побутова хімія лише для дорослих».
Протягом місяця з дітьми моделювалися ситуації: («Один вдома», «Біля річки», «Бродячі собаки», «Якщо покликав незнайомий», «Небезпечні предмети в побуті», «Небезпечні знахідки»).

         Вихователі  провели ряд заходів і занять:  «Бережемо своє здоров’я»,  «Служба порятунку – транспорт спеціального призначення», «Небезпечні речі».

         Вихователі старшої і середньої груп Ференс Г.І і Старчева С.О. водили дітей на екскурсію в пожежну частину, де з дітьми провели бесіду, закріпивши правила протипожежної безпеки «Щоб не сталося лиха». Діти із задоволенням спілкувалися з пожежниками, які показали їм знаряддя тушіння пожежі і навіть дали приміряти протипожежний одяг.

         Вихователь молодшої групи Шпак М.М. запросила інспектора дорожнього нагляду Снігурівського ВП ГУНП Ларіна Святослава Олександровича, який   розповів дітям, як і в якому місці треба переходити дорогу, щоб не трапилося лиха. Діти з великою цікавістю слухали інспектора і добре запам’ятали, що дорогу треба переходити тільки з дорослими і по «зебрі» на зелене світло світлофора.

         Вихователі провели заняття з образотворчої діяльності, самостійну художню діяльність, де діти відобразили в своїх роботах ті моменти, які їх найбільше вразили .

Всі діти старшого дошкільного віку, без винятку знають номер телефонів пожежної частини (101), швидкої допомоги (103), вміють користуватися ними у випадку необхідності. Свої дії діти закріплюють в дидактичних іграх та сюжетно-рольових іграх, всі ситуації супроводжуються розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням вихователя про небезпеку та наслідками зневажливого звертанням з ними.

       Паралельно проводилась робота з батьками. Це бесіди: «Дорога до дитсадка», «Отруєння хімічними речовинами », «Небезпечні предмети»,
«Правила безпечного  відпочинку»,  «Відповідальність дорослих за безпеку дітей».

В куточку для батьків кожної вікової групи були розміщені інформаційні матеріали: «Як приручити вогонь», «Будь уважним і обережним в природі – отруйні ягоди, гриби, рослини», «Наодинці вдома», «Обережно, вулиця»; папки – пересувки «Особиста безпека дитини», «Правила дорожнього руху»; проведені консультації: «Не залишайте дітей без нагляду», «Небезпечна кухня», «Обережно, гриби», «Безпечний відпочинок».

Проведені заходи допомогли сформувати у дітей пріоритет здорового способу життя; познайомили з основними принципами та закономірностями життєдіяльності людини в природному й соціальному середовищі, спрямованими на збереження життя й зміцнення здоров’я; навчили  методам самозахисту в умовах існування загрози для життя.

Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ № 2, м.Снігурівка

 

SAM_1974IMG_6359SAM_2105

© Garant Service

Яндекс.Метрика