Вересень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер   Жов »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archive for Вересень 22nd, 2017

PostHeaderIcon «Ми туристи – малюки і мандруєм залюбки»

У похід вирушаєм! Ура!

Кличе всіх нас осіння пора!

Прагнуть  малята з садочку «Малятко»  пригод,

Бо це дуже завзятий народ.

Рюкзачки спорядили ураз,

Взяли компас-дорогоуказ …

Ми туристи – малюки і мандруєм залюбки.

Кожного року дошкільному навчальному закладі №1 м. Снігурівки «Малятко» проходить святкування Дня туризму, в якому безпосередню участь приймають вихованці старших груп садочка. Діти із задоволенням чекають цього свята та приймають активну участь у його підготовці.

Туризм приваблює дітей не тільки пізнавальною діяльністю, він – безцінний засіб фізичного виховання й активного відпочинку на природі. У туристських походах діти загартовують свій організм, зміцнюють здоров`я, розвивають витривалість, силу та здобувають уміння орієнтування на місцевості.

І ось нарешті настав день, коли малеча одягла рюкзаки і з величезною зацікавленістю вирушила в туристичний похід. Дошкільнята робили свої власні маленькі відкриття, раділи красі довкілля, долали природні перешкоди, учились дотримуватися правил поведінки на маршруті, техніки безпеки в природному середовищі. Діти з захопленням змагалися в туристичних естафетах. Повернувшись до дитсадка, після денного сну дошкільнята ділилися враженнями про похід.

IMG_0064 IMG_0011 IMG_0021 IMG_0016 IMG_0008

 

PostHeaderIcon ОГОЛОШЕННЯ

    З нагоди відзначення  1 жовтня  Дня ветерана та Міжнародного  дня людей похилого віку 29.09.17 року 0 10 год. в районному будинку культури  відбудеться  районний фестиваль  «День  відкритих сердець», за участю   колективів художньої  самодіяльності району.

Запрошуємо ветеранів війни та праці, пенсіонерів, дітей війни, жителів району на святковий концерт.

den_pojilogo_chel

 

 

PostHeaderIcon Трудовий договір чи цивільно-правовий договір

Цивільно-правові договори вже давно є одним із самих популярних складових механізму оптимізації видатків на оплату праці. Однак для того щоб правомірно застосовувати його у своїй діяльності, роботодавець повинен обов’язково врахувати ряд правил.

Фізична особа може виконувати роботи як на підставі трудового договору, так і цивільно-правового договору. Тому, насамперед розглянемо чим саме повинні керуватися роботодавці при виборі виду договору.

Порівняємо трудовий та договір цивільно-правового характеру у наступній таблиці:

Трудовий договір Цивільно-правовий договір ( договір підряду, договір про надання послуг)
Правова база
Кодекс законів про працю, інші акти законодавства України, прийняті відповідно до нього Цивільний кодекс України, інші нормативні акти, що регулюють даний вид діяльності
Сторони договору
Роботодавець, працівник Замовник, виконавець (підрядник)
Суть договору
Працівник зобов’язується виконувати роботу згідно кваліфікації і дотримуватись правил внутрішнього розпорядку Виконавець (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу (надати послугу) , а замовник зобов’язується прийняти і оплатити результати роботи (оплатити послугу).
Оформлення на роботу
Подається заява і приймається наказ про прийняття на роботу Сторони підписують письмовий договір (працівник подає паспорт та довідку про ідентифікаційний номер).
Запис у трудовій книжці
вноситься не вноситься
Наявність одиниці в штаті
є немає
Умови договору
зазначається посада, розмір зарплати, дата початку роботи предмет (річ або послуга), ціна і строк договору
Предмет договору
сам процес роботи матеріальний результат роботи або послуги
Вид оплати
зарплата винагорода
Розмір оплати
не менше мінімальної зарплати визначається в договорі і не залежить від мінімальної зарплати
Строк оплати
не рідше 2 разів на місяць зазначається в договорі
Підстави для виплати
табель обліку робочого часу, накази договір, акт виконаних робіт (наданих послуг).
Строк договору
строковий чи безстроковий Договором встановлюються початковий і кінцевий терміни, у межах яких підрядник зобов’язаний виконати визначені договором роботи відповідно до власного графіка роботи та виходячи лише з власних можливостей
Соціальні гарантії
оплата періоду непрацездатності, допомога по безробіттю, відпустки надаються тільки тоді, коли виконавець самостійно проводить відрахування до соціальних фондів.
Трудові гарантії
оплачувана щорічна відпустка, виплати на відрядження і т.і. не надаються
Відповідальність сторін
обмежена рамками трудового законодавства. Є дисциплінарна (догана, звільнення) і матеріальна відповідальність передбачається у договорі (штрафні санкції, дострокове розірвання договору, відшкодування збитків).

Договір цивільно-правового характеру зазвичай підписується у випадку якщо:

– нема потреби в перебуванні працівника на робочому місці протягом цілого робочого дня;

– немає встановленого обсягу робіт, який має виконувати найманий працівник;

– підприємець не зацікавлений в оформленні працівника відповідно до умов трудового законодавства, а працівник згоден працювати за договором цивільно-правового характеру.

Недоліками даного виду договору є:

– необхідність підписання договору та акту виконаних робіт кожного місяця;

– відсутність гарантій для найманого працівника;

– необхідність зберігати договір протягом 3 років.

Якщо ж буде встановлено, що відносини по укладеним цивільно-правовим договорам фактично є трудовими (наприклад, роботи/послуги, які виконуються по цивільно-правовому договору, відповідають вакантній посаді, вони виконуються систематично, працівник дотримується правил внутрішнього трудового розпорядку і т.д.), то замовника можуть прирівняти до роботодавця. У такому випадку винагорода за виконані роботи (надані послуги) буде визнано зарплатою фізичної особи з відповідним оподатковуванням, а не винагородою по цивільно-правовому договору.

         Отже, рішення який договір застосовувати, треба приймати із конкретної ситуації.

PostHeaderIcon

день партизанської слави

© Garant Service

Яндекс.Метрика