Грудень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

PostHeaderIcon Сказ – хвороба, що не дрімає

З року в рік на території Миколаївської області реєструються випадки захворювання різних видів тварин на сказ. Впродовж останніх п’яти років на території області зареєстровано 98 неблагополучних пунктів по сказу, в яких захворіло 116 тварин різних видів, в тому числі 354 лисиць, 27 котів, 24 собаки, 18 голів великої рогатої худоби, 1 голова свиней, 5 єнотовидних собак, 2 вовки, 2 куниці, 1 шакал та 1 хом’як.

         Станом на 01.11.2017 року в області діють чотири карантинних обмеження по сказу – два з них в Новобузькому районі (у куниці та лисиці), та по одному в Первомайському та Арбузінському районах – у лисиць. На сьогоднішній день в Снігурівському районі сказ не зареєстрований.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, за якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується – смертю.

Поширюють сказ у природі – лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі собаки. Захворівши, дикі тварини перестають боятися людей, навіть удень можуть забігати у населені пункти, нападати на людей або тварин. Прищеплений собака, якщо його покусала хвора тварина, не є джерелом зараження в нього не виникає агресивності, бажання кусати  не виділяється слина, вірус сказу в слині відсутній.
Набагато частіше в Україні реєструється сказ котів. Останніми роками сказ котів є джерелом зараження кожної третьої людини хворої на сказ. Варто  зазначити,  що  в  епізоотичному  процесі  на частку саме котів  припадає  53%  діагностичних  випадків,  (за  2014  рік –  59%).

За  даними  ВОЗ  і  МЕБ,  сказ  входить  в  першу   п’ятірку  найбільш  небезпечних  зооантропонозів,  що  завдають  найбільших  соціальних  і  економічних  збитків.  На  сьогодні  сказ  зареєстровано  в  113  країнах  світу,  де  щорічно  до  15  млн.  людей  зазнають  різних  ушкоджень  і  одержують  направлення  на  лікування  за  підозрою в  інфікуванні  сказом,   і  лише  4,4  млн.  отримують  лікування.  За  відсутності  вчасного  лікування,  щорічно  на  планеті  від  цієї  хвороби  гине  до  5,5  млн.  людей  і  більше  1  млн.  тварин.  Прямі  збитки  від  сказу  складають  біля  4  млрд.  євро.

Україна  посідає  3  місце  в  Європі  з  поширення  сказу  серед  диких   та   домашніх  тварин  після  Російської  федерації  і  Білорусії.
В  Україні  епізоотія  сказу  триває  біля  60  років  і  спроби  її  обмежити  або  призупинити  мають  тимчасовий  успіх, а  тому  проблема  була  і  залишається  складною,  захворювання  має  тенденцію  до  подальшого  її  поширення.

Проведення  масової  парентеральної  імунізації  домашніх  тварин  і  недостатньої  пероральної  імунізації  диких  хижих  звірів  поки,  що  не  дає  бажаних  результатів.

Згідно  із  статистичними  даними  в  Україні  кожна  12  сім’я  в  місті, та 3 у  сільській  місцевості  мають  домашню  тварину  (собаку  або  кішку),  яка  проживає  поряд  з  людиною.  Через  скрутну  економічну  ситуацію  в державі, та  безвідповідальне  ставлення  власників  до  своїх  улюбленців,  частина  тварин  поповнює  ряди  безпритульних.  Регулювання  ж  кількості  є  багатогранною  проблемою,  тому  потребує  комплексного  підходу  із  залученням  різних  організацій  і  установ  для  її  вирішення.
Нині  контроль  за  кількістю  безпритульних  особин  набуває  першочергового  значення  з  огляду  забезпечення  захисту  населення  від  заразних  хвороб.
Що  таке  безпритульна  тварина? Згідно  Європейською  конвенцією  ними  вважаються  такі,  що  не мають  дому,або  знаходяться  за  його  межами  і  не  перебувають  під  посереднім  контролем  чи  наглядом  власника.

Людина заражається на сказ під час укусу, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини. Потрапивши до рани, він може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів, тут він доторкується до нервових закінчень і починає рухатися до ЦНС, де розмножується у нейронах. Після нагромадження в ЦНС починається відцентровий рух до слинових і очних залоз. Інкубаційний період від 7 днів до року і навіть більше.

Основним із шляхів контролю сказу є профілактика. Проте заходи профілактики і боротьби мають відбуватися комплексно. Досвід свідчить, що поодинці працівники ветеринарної або медичної служби не розв’яжуть  даної проблеми.

Боротьба зі сказом залишається однією з найскладніших проблем, яка може бути вирішена тільки загальними зусиллями: адміністративно-господарських служб, органів державної ветеринарної та гуманної медицини. Спрямованих на впорядкування утримання свійський тварин, перш за все собак і котів. Своєчасну вакцинацію, відловлювання бездоглядних особин, регуляцію чисельності популяції диких м’ясоїдних у природніх умовах, широку інформацію населення, особливо власників, щодо цієї хвороби та дотримання правил утримання домашніх тварин.

 

PostHeaderIcon 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

1481713829_den-vshanuvannya-umСьогодні, 14 грудня, в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У цей день ми  вклоняємося перед мужністю, самовідданістю та високим професіоналізмом ліквідаторів. Не дивлячись на відсутність обладнання, інструкцій та досвіду вони робили все, що від них залежало і віддали своє здоров’я та життя заради життів мільйонів громадян. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла.

Шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС, прийміть найщиріші побажання міцного здоров’я, великого людського щастя, добробуту та родинного тепла.


З  повагою                                                                                                                                                                                    міський голова Л.М.Голобля

PostHeaderIcon Увага!

За інформацією філії  Снігурівського району ПАТ “Миколаївобленерго” буде відключено електропостачання:

19.12.2017 з 09.00 до 17.00 год. – вул.. Жовтнева, 8 Березня, Веселкова, Шевченка, Квіткова;

21.12.2017 року з 08.00 до 17.00 год.  – вул. Некрасова, Квіткова.

Комунальне підприємство “Снігурівський комунальник” повідомляє, що 13.12.2017  року у зв’язку з  ремонтними роботами буде відсутнє водопостачання на артсвердловині № 106  у старій частині міста.

Приносимо свої вибачення за тимчасові незручності.

PostHeaderIcon Скликання ХХХІІ позачергової сесії Снігурівської міської ради 7 скликання

12.12.2017 року о 14:00 годині в приміщенні Снігурівської міської ради по вул. Жовтнева, 124 відбудеться пленарне засідання ХХХІІ позачергової сесії Снігурівської міської ради 7 скликання, на розгляд якої виносяться такі питання:

 1. Про внесення змін до міського бюджету на 2017 рік.
 2. Про прийняття у комунальну власність територіальної громади м. Снігурівка в особі Снігурівської міської ради квартири, розташованої за адресою: м. Снігурівка, вул. Інгулецька, 4,   кв. 16.
 3. Про прийняття у комунальну власність територіальної громади м. Снігурівка в особі Снігурівської міської ради квартири, розташованої за адресою: м. Снігурівка, вул. Суворова, 27,   кв. 55.
 4. Про прийняття у комунальну власність територіальної громади м. Снігурівка в особі Снігурівської міської ради квартири, розташованої за адресою: м. Снігурівка, вул. Суворова, 43,   кв. 14.
 5. Про зняття з контролю деяких рішень Снігурівської міської ради 7 скликання та втрату чинності рішення ХХХІ позачергової сесії Снігурівської міської ради 7 скликання від 24 листопада 2017 року № 10 «Про придбання квартири, розташованої за адресою: Миколаївська обл., м. Снігурівка, вул. Суворова, 92, кв. 60».
 6. Про придбання квартири, розташованої за адресою: Миколаївська обл., м. Снігурівка, вул. Суворова, 92, кв. 60.
 7. Про преміювання міського голови Голоблі Л.М.

Земельні питання.

 1. Про надання дозволу товариству з обмеженою відповідальністю «ХОТ СОЛАР» на розробку детального плану території для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій із земель комунальної власності в межах м. Снігурівка Миколаївської області.
 2. Про надання дозволу громадянці України Кузенковій В.Т. на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та для індивідуального садівництва із земель житлової та громадської забудови комунальної власності за адресою: Миколаївська обл., м. Снігурівка, вул. Шевченка, 57.
 3. Про подовження терміну дії рішення Х позачергової сесії Снігурівської міської ради 7 скликання від 22 березня 2016 року № 15 «Про надання дозволу громадянину України Рудюк С.П. на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності за адресою: Миколаївська обл., м. Снігурівка, вул. Чайковського, 156/2»
 4. Про відмову громадянам України Шумік В.І. та Шумік Г.В. в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у спільну сумісну власність громадянам України Шумік В.І. та Шумік Г.В. для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності за адресою: Миколаївська обл., м. Снігурівка, вул. Потьомкіна, 13, скасування рішень VII сесії Снігурівської міської ради 7 скликання від 27 січня 2016 року № 10 та VIII позачергової сесії Снігурівської міської ради 7 скликання від 19 лютого 2016 року № 12.
 5. Про надання дозволу громадянам України Паришеву К.Г. та Коноваловій О.П. на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду терміном на 10 років для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель та споруд підприємств переробної промисловості із земель промисловості комунальної власності по вул. Центральній, 135 «В» в м. Снігурівка Миколаївської області.
 6. Про надання дозволу на розробку детального плану території по вул. Центральна, 4 «б» в м. Снігурівка Миколаївської області.
 7. Про надання дозволу громадянину України Сергеюку О.І. на розробку проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з “розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель і споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості” на “ведення товарного сільськогосподарського виробництва” із земель комунальної власності за адресою: Миколаївська обл., м. Снігурівка, вул. Центральна, 4 б.
 8. Різне.

PostHeaderIcon Увага!

Комунальне підприємство “Снігурівський комунальник” повідомляє, що 11.12.2017  року у зв’язку з проведенням ремонтних робіт буде відсутнє водопостачання на артсвердловині  № 106  у мікрорайоні «Сім вітрів» та прилеглих вулицях  до закінчення ремонтних робіт.

Приносимо свої вибачення за тимчасові незручності.

PostHeaderIcon Управління соціального захисту населення Снігурівської райдержадміністрації повідомляє

              Для обчислення сукупного доходу для призначення субсидії враховуються доходи, нараховані особам, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи, без урахування  податку  з  доходів  фізичних  осіб, відомості про які надаються   ДФС,  Пенсійним  фондом  України,  фондами  соціального страхування.

          Тому, для призначення субсидії обовязковим є надання  копії паспорта та реєстраційного  номеру  облікової картки  платника податків  (індивідуального податкового номеру) особи, яка досягла 14-річного віку та  проживає в домогосподарстві. Відсутність необхідних даних унеможливлює отримання інформації  про доходи 14-річних осіб і, як наслідок проведення розрахунку субсидії домогосподарствам із затриманням, після отримання вищезазначених документів.

          Дана вимога визначена пунктом 8 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848 (зі змінами).

           Розрахунок субсидії домогосподарствам, у складі яких є 14-річні особи, проводиться Управлінням соціального захисту населення Снігурівської райдержадміністрації  після отримання інформації про доходи цих осіб від відповідних державних  органів.

          У відповідності до статті  21 Закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов”язаний отримати паспорт громадянина України.

PostHeaderIcon Інформація до відома для споживачів

Згідно з частиною 11 статті 8 Закону України “Про захист прав споживачів” у разі виявлення недоліків у товарі, вимоги споживача щодо технічно складних побутових товарів розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.

Крім того, ст.9 Закону України “Про захист прав споживачів” встановлено, що обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Відповідно до ст.1 Закону України “Про захист прав споживачів” технічно складні побутові товари – непродовольчі  товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017р. №231.

Під час продажу товару продавець зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

Відповідно до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, розрахунковий документ – документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо). Що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг “. І зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Стаття 3 згаданого Закону встановлює, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі 9із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів,  тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Форма і зміст розрахункових документів, які повинні видаватися при здійсненні розрахунків суб’єктами господарювання для підтвердження факту продажу (повернення) товарів, регулюються Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016р. №13. Зареєстрованим в Мінюсті 11.02.2106р. за №220/28350.

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області                                                     

PostHeaderIcon

ad04359cd6c9e55a5f948c27f4591dd0

PostHeaderIcon Увага!

За інформацією філії  Снігурівського району ПАТ “Миколаївобленерго” буде відключено електропостачання:

13.12.2017 з 09.00 до 10.00 год.,  з 09.00 до 10.00 год. – район Лісопітомника;

15.12.2017 року з 09.00 до 16.00 год.  – вул. Гетьмана Мазепи, Дмитра Дорошенка, Гагаріна.

15.12.2017 року з 09.00 до 17.00 год.  – вул. Валерія Бойченка, пров. Пилипа Орлика.

PostHeaderIcon Увага!

За інформацією філії  Снігурівського району ПАТ “Миколаївобленерго” буде відключено електропостачання:

08.12.2017 з 09.00 до 16.00 год.  –вул. Центральна, Гетьмана Сагайдачного, Іди Лауди, район Лісопітомника;

15.12.2017 року з 09.00 до 17.00 год.  – вул. Іди Лауди.

© Garant Service

Яндекс.Метрика