Грудень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

PostHeaderIcon Інтегрований підхід

В дошкільному навчальному закладі  №2   пройшов семінар-практикум на тему: «Інтегрований підхід до використання дитячого фольклору як засобу розвитку звукової культури мовлення”, метою якого було: презентувати сучасні підходи щодо формування звукової культури мовлення засобами дитячого фольклору в інтегрованому просторі дошкільного навчального закладу; активізувати знання педагогів з питань формування у дошкільників звукової культури мовлення засобами дитячого фольклору; з’ясувати ступінь підготовленості педагогів до реалізації завдань мовленнєвого розвитку дітей і стимулювати їх до самоосвіти; забезпечити використання у роботі з дошкільниками сучасних методів та прийомів виховання звукової культури мовлення; сприяти підвищенню рівня професійної майстерності; спонукати педагогів до творчого самовираження та самовдосконалення.

Під час практичної частини учасниками семінару-практикуму були переглянуті заняття з розвитку мовлення з елементами фольклору в усіх вікових групах дитячого садка.

 Вихователь ясельної групи Кисіль А.С. показала заняття «Цікава подорож». У своєму занятті  Анжела Семенівна особливу увагу приділила ролі різножанрових фольклорних творів у розвитку мовлення дітей. Всю систему роботи з використанням усної народної творчості  побудувала так, щоб зацікавити ним малят, викликати бажання слухати й вивчати  забавлянки та пісеньки, заучувати малі жанри українського фольклору, відгадувати загадки.

Малюки не тільки залюбки слухали  пісеньки, забавлянки, але й добре запам’ятали їх і охоче повторювали  окремі слова, рядки, виконували рухи.

Ролі дитячих казок у розвитку дітей багатогранні. Від розвитку фантазії до розвитку правильного мовлення.

Казка є невід’ємним елементом у вихованні дітей. Вона доступною мовою вчить дітей життя, розповідає про добро і зло. Діти легше розуміють казку, ніж прісну дорослу мову, що і довела в своєму занятті «Чарівний клубочок» вихователь молодшої групи Шпак Марина Миколаївна.  Діти з великим задоволенням впізнавали казки, казкових героїв, розв’язували мовленнєві завдання, розкрили художній образ у розфарбовці крейдою.

Театралізація казки є ефективним засобом осмислення дітьми її глибокого морального змісту,  духовних цінностей, змушує їх співчувати персонажам.

В результаті використання театралізованої діяльності у дітей значно розширюється словниковий запас, поліпшується звукова культура мовлення, з’являється вміння вільно входити в роль. Це все і продемонструвала у своїй казці «Кошик яблук» Кобченко О.А. разом з дітьми середньої групи. Емоційно пережитий спектакль  театралізованого дійства допоміг дітям визначити ставлення до дійових осіб і їх вчинків, викликав бажання наслідувати позитивних героїв і бути несхожими на негативних персонажів.

 Театралізація відіграє особливу роль у житті дитини. Через театралізовану діяльність діти ознайомлюються з навколишнім світом, навчаються правильної звуковимови, виконують різні ігрові завдання, що сприяють інтелектуальному розвитку. Дитина співчуває героям, розділяє їх почуття, живе разом з ними у світі казки.

Театралізована діяльність є перспективним напрямом, одним із ефективних засобів розвитку мовленнєвих здібностей дітей. Все це показала у Казці на новий лад «Вовк та семеро козенят» Ференс Г.І. разом з дітьми середньої групи.

Постійне використання фольклорних жанрів сприяє розвитку мовлення дитини, збагаченню її мови зразками народної мудрості, знайомить дитину з усім, що її оточує, сіє в душу добро, виховує повагу й любов до рідної мови,

У старшій групі ця робота продовжується. Із заняття «Подорож у казку» видно, що вихователь Бруєва О.М. надає   дітям  знання про жанрові особливості скоромовок, прислів’їв, вчить усвідомлювати образну будову народної мови, переносячи набуті знання і навички в самостійні висловлювання. Діти легко впізнають знайомі  казки, складають опис казкових героїв, вживають у мові скоромовки, прислів’я. Вихователь використала творчі завдання, підвела дітей до елементарного усвідомлення художньої форми фольклорних творів.

Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ № 2, м.Снігурівка

SAM_4156 IMG_6447 IMG_6376 IMG_20171212_090714 DSC00162 DSC00164

PostHeaderIcon Місячник безпеки життєдіяльності дошкільника

     В термін з 06 листопада по 06 грудня 2017 року в ДНЗ №2 пройшов Місячник безпеки життєдіяльності дошкільника.

     Метою проведення «Місячника знань правил безпеки життєдіяльності»  є активізація профілактичної роботи щодо попередження загибелі та травмування дітей, навч ання дошкільнят й учнів правилам безпечної поведінки у житті, а також розширення знань про оперативно-рятувальну службу «101».

         Під час підготовки до «Місячника знань правил безпеки життєдіяльності» проведено ряд заходів:

–        перевірено  стан пожежних щитів та пожежного обладнання;

–        перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;

–        оформлено куточки «Безпека дитини» в кожній віковій групі;

–        підготовлено і оформлено конкурс дитячих малюнків на тему «Безпека очима дітей».

 Народна мудрість говорить: «Посієш звичку – пожнеш характер». Тому формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності їх життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів повинно починатися з раннього віку.

В усіх вікових групах згідно плану заходів, вікових особливостей дітей, тижневої циклограми діяльності кожної групи були проведені  відповідні заходи.

         З дітьми всіх вікових вихователі провели бесіди з переглядом ілюстрацій: «Поведінка у побуті», «Подорож до лісу», «Безпека та здоров’я»,

«Пожежа в квартирі», «Моя поведінка поблизу водоймищ», «Гриби та лікарські  рослини» «Дитина на вулиці», «Побутова хімія лише для дорослих».
Протягом місяця з дітьми моделювалися ситуації: («Один вдома», «Біля річки», «Бродячі собаки», «Якщо покликав незнайомий», «Небезпечні предмети в побуті», «Небезпечні знахідки»).

         Вихователі  провели ряд заходів і занять:  «Бережемо своє здоров’я»,  «Служба порятунку – транспорт спеціального призначення», «Небезпечні речі».

         Вихователі старшої і середньої груп Ференс Г.І і Старчева С.О. водили дітей на екскурсію в пожежну частину, де з дітьми провели бесіду, закріпивши правила протипожежної безпеки «Щоб не сталося лиха». Діти із задоволенням спілкувалися з пожежниками, які показали їм знаряддя тушіння пожежі і навіть дали приміряти протипожежний одяг.

         Вихователь молодшої групи Шпак М.М. запросила інспектора дорожнього нагляду Снігурівського ВП ГУНП Ларіна Святослава Олександровича, який   розповів дітям, як і в якому місці треба переходити дорогу, щоб не трапилося лиха. Діти з великою цікавістю слухали інспектора і добре запам’ятали, що дорогу треба переходити тільки з дорослими і по «зебрі» на зелене світло світлофора.

         Вихователі провели заняття з образотворчої діяльності, самостійну художню діяльність, де діти відобразили в своїх роботах ті моменти, які їх найбільше вразили .

Всі діти старшого дошкільного віку, без винятку знають номер телефонів пожежної частини (101), швидкої допомоги (103), вміють користуватися ними у випадку необхідності. Свої дії діти закріплюють в дидактичних іграх та сюжетно-рольових іграх, всі ситуації супроводжуються розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням вихователя про небезпеку та наслідками зневажливого звертанням з ними.

       Паралельно проводилась робота з батьками. Це бесіди: «Дорога до дитсадка», «Отруєння хімічними речовинами », «Небезпечні предмети»,
«Правила безпечного  відпочинку»,  «Відповідальність дорослих за безпеку дітей».

В куточку для батьків кожної вікової групи були розміщені інформаційні матеріали: «Як приручити вогонь», «Будь уважним і обережним в природі – отруйні ягоди, гриби, рослини», «Наодинці вдома», «Обережно, вулиця»; папки – пересувки «Особиста безпека дитини», «Правила дорожнього руху»; проведені консультації: «Не залишайте дітей без нагляду», «Небезпечна кухня», «Обережно, гриби», «Безпечний відпочинок».

Проведені заходи допомогли сформувати у дітей пріоритет здорового способу життя; познайомили з основними принципами та закономірностями життєдіяльності людини в природному й соціальному середовищі, спрямованими на збереження життя й зміцнення здоров’я; навчили  методам самозахисту в умовах існування загрози для життя.

Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ № 2, м.Снігурівка

 

SAM_1974IMG_6359SAM_2105

PostHeaderIcon Зоряна калина – то краса і врода нашого народу.

Калина – споконвічний символ України. Про неї створено найбільше художніх творів, пісень, легенд, прислів’їв, загадок. З давніх-давен вона була найулюбленішим кущем, який ріс біля кожної оселі. «Без верби і калини – нема України» – впевнені українці. Червона калина – то наш рід, наша сім’я, наше минуле і наше майбутнє і сучасне.

2 листопада у дошкільному навчальному закладі № 2  відзначили Свято калини. Вихованці середньої і старшої груп разом з вихователями співали про калину пісні, виконували танці, розповідали прислів’я, розгадували загадки, грали в народні ігри. Вихователь Ференс Г.І. разом з дітьми середньої групи показали театралізоване дійство «Легенда про калину».

Це змістовне патріотично-виховне свято  підготували вихователь Ференс Г.І. та музичний керівник Кряквіна Л.С..

Ведуча Ференс Г.І. закликала милуватися калиною коли вона цвіте, а дитиною, коли вона росте. Усім серцем діти, мами, тата любіть символи нашої Батьківщини, примножуйте їх, доглядайте за ними.

 Всі присутні отримали гарний настрій, задоволення, почуття любові,  поваги до своєї країни, її народу, традицій та звичаїв, до  дитини – її світлого майбуття.

Л.Бенько,
вихователь-методист
ДНЗ № 2 м. Снігурівки

IMG_6318 IMG_6337 IMG_6343

PostHeaderIcon Казка – це світ чарівний та незвичайний.

Казка – це світ чарівний та незвичайний.

Казка – це диво, сповнене краси.

Поринути в казку, це ж бо так цікаво!

Це справді свято, радість для душі!

20 жовтня музична зала дитячого садочка № 2 зібрала багато маленьких глядачів, вони прийшли переглянути театралізовану виставу «Кошик яблук», яку підготували дошкільники середньої групи разом з музичним керівником Кряквіною Л.С., вихователем Кобченко О.А. і помічником вихователя Ватрич І.В.

Малята старанно готувалися до своєї прем’єри: вивчали ролі, готували декорації, театральні костюми, перевтілювалися у казкових героїв. Звичайно в цьому  допомагали батьки маленьких акторів, вони готували костюми для своїх діток. І прем’єра пройшла успішно, глядачі щедро дарували артистам гучні оплески. Свято подарувало і артистам, і глядачам багато радості та веселого настрою!

Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ № 2, м.Снігурівка

 

SAM_4043SAM_4042SAM_4044

 

PostHeaderIcon Свято мужності, сили та козацької відваги

«Козацькому роду нема переводу»

Ми є діти українські – хлопці та дівчата,
Рідний край наш – Україна, красна та багата.
Рідне небо, ясне сонце, місяць, зорі срібні,
І народ наш – українці, всі до нас потрібні.
Я не просто українець,
Я – великий патріот.

12 жовтня відбулося свято козацтва у ДНЗ № 2, яке првела вихователь Кобченко Оксана Анатоліївна.

14 жовтня православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. У цей же день відзначається День українського козацтва та День захисника України. Унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї. Адже не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави і дошкільнятам необхідно знати історію свого краю.

Свято у садочку не залишило нікого байдужим, адже діти середньої та старшої груп проявили себе не лише у змаганнях, але і розповідали приказки про козаків, вірші про рідний край, показали свій бойовий дух, співали віночок українських пісень, проявили свої здібності та таланти, які кожного дня відкриває та розвиває у вихованців музичний керівник Ліна Степанівна Кряквіна.

Свято пройшло в дружній атмосфері, емоціональний настрій та дух змагання були присутні на протязі всього заходу.

Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ № 2, м.Снігурівка

IMG_6656 IMG_6652 IMG_6647

PostHeaderIcon Вихователі, батьки та вихованці ДНЗ № 2 активно приєдналися до благодійної акції «Милосердя».

 Кожна група дитячого садка долучилася до збору овочів, продуктів харчування особам похилого віку, малозабезпеченим родинам, родинам, які проживають у складних життєвих умовах.
Все зібране передали районній організації Товариства Червоного Хреста.
Л.Бенько
Вихователь-методист
ДНЗ № 2, м.Снігурівка

SAM_4030 SAM_4028

PostHeaderIcon Від щирого серця

Вихователі, батьки та вихованці ДНЗ № 2 активно приєдналися до благодійних акції «Від щирого серця». Кожна група дитячого садка долучилася до збору малюнків, привітальних листівок, миючих засобів, випічки, печива, чаю для передачі у зону АТО.

 Нехай Господь єднає Україну в мирі, злагоді, нехай ангели оберігають Вас від небезпеки і повертають живими додому з перемогою.

Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ № 2, м.Снігурівка

SAM_4027 SAM_4023 SAM_4020

PostHeaderIcon «Люби і знай свій рідний край»

         28 вересня  в ДНЗ № 2 пройшло  свято «Люби і знай свій рідний край», присвячене святкуванню 205-річчя м. Снігурівки,  яке вела вихователь старшої групи Ференс Г.І.

         В ході свята діти розпізнавали об’єкти міста Снігурівки, де вони побували: краєзнавчий музей, міська бібліотека, пам’ятники воїнам АТО і воїнам Великої Вітчизняної війни, Будинок творчості дітей і юнацтва…

         Вихованці славили природу Снігурівського краю в віршах і піснях, впізнавали на портретах видатних людей Снігурівки (Горбурова Г.Ф. – головного лікаря Снігурівської ЦРБ, Козлова В.І. – поета, Ревкіна Ю. – композитора, Лопатньова В. – автора музики Снігурівського вальса), ветеранів Великої Вітчизняної війни Корсунського і Плієва.

         В кінці свята вихователя дитячого садка виконали пісню «Снігурівський вальс» та пісні Ю.Ревкіна («Наші вихователі…»)

         Свято пройшло змістовно, цікаво, весело.

«Розквітай, наш краю милий,

В єдиній державі,

Слава, вільній Україні!

Снігурівці – слава!», – доносилося з вікон дитячого садка.

Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ № 2, м.Снігурівка

SAM_1790 SAM_1786

PostHeaderIcon До дня заснування Снігурівщини

«Люби і знай свій рідний край»

         Світ, який оточує дитину з моменту її народження, надзвичайно багатий, різноманітний, він вмістить в собі складові: це світ людей та спілкування дитини з ними, світ історії та культури, світ власного Я. І щоб увійти в цей багатовимірний світ дитина має його пізнати, вивчити, полюбити, прагнути зробити повнішим і кращим.

         Розпочали роботу краєзнавчого змісту вихователі ДНЗ № 2 Ференс Г.І. і Бенько Л.В. з екскурсії до Районного краєзнавчого музея.

         Директор музея Мочаліна Ірина Ігоревна проявила неабияке вміння, щоб у дохідливій формі донести матеріал легенд, бувальщини до дітей. Дітям було цікаво дізнатися про історію заселення Снігурівщини, побувати в ролі людей минулого часу, порівняти працю трудівника в ті часи і зараз…

         Дійшовши до куточку Козачества, діти тримали в руках справжню шаблю, яка викликала бажання заспівати пісню «Козацькому роду нема переводу» (заспівував Шпак Максим і музичний керівник).

         Продовжили діти свою екскурсію до картинної галереї, де познайомились з творчістю художників Снігурівщини.

         Далі діти відвідали міську бібліотеку, де бібліотекар Мочаліна Надія Сергіївна познайомила вихованців з книжковим світом Снігурівщини і показала об’єкти Снігурівки, які діти всі впізнали. Також вона розповіла про свято Миру, яке відзначається 21 вересня і запропонувала сфотографуватися на згадку.

         Робота краєзнавчого змісту з дітьми сприяє поглибленню та розширенню їх знань про Снігурівщину і вихованню дітей справжніми патріотами своєї землі.

Л.Бенько,  вихователь-методист ДНЗ № 2, м.Снігурівка

SAM_1760 SAM_1664 SAM_1652 SAM_1734 SAM_1742 SAM_1694 SAM_1678 SAM_1710 SAM_1746 SAM_1764

PostHeaderIcon Ярмарок

В цю прекрасну осінню днину. 8 вересня, колектив ДНЗ №2 провів  осінній ярмарок.

До підготовки свята приєдналися маленькі вихованці, а також батьки. Дошкільнята подарували присутнім  багато гумору, жартів, сміху, співів, танців, різноманітних витівок.

Особливо вітали оплесками самих маленьких дітей молодшої групи, які виконали пісню «Ой, пішли ми на базар» та дітей середньої  групи за пісню «Чом я не хазяйка?» ( Ягодинець М., Жигалко К., Кримцева У., Мисько Н., Боброва Н.). Пісню «Ой, я молодана базар ходила» виконали діти стпршої групи (Кірєєва н., Полоротова Н., Афанасьєва К., Дмітрієва Д., Наволоцька П.)

Кожна група садочка представляла стіл з товарами на продаж.Тож мами, бабусі та працівники закладу виготовили різноманітні солодощі, якими із задоволенням смакували дітлахи.А посмакувати було чим – від такої кількості смаколиків дух захоплювало:були тут і здобні кекси, і апетитні тістечка, і пузаті булочки, і вишукані тортики. Заманливо рябіли яскраві, соковиті фрукти – груші, яблука, сливи, виноград. Словом смакота!

         Усі присутні отримали моральне задоволення від свята.

Л.Бенько

вихователь-методист

ДНЗ № 2, м.Снігурівка

SAM_1618 SAM_1625 SAM_1627

© Garant Service

Яндекс.Метрика